راه اندازی رستوران مکزیکی

امروزه با افزایش رغبت و علاقه ی مردم به صرف غذا در رستوران های بین المللی مختلف، کسب و کار های جدید در این زمینه به سرعت در حال تاسیس و آغاز به کار هستند، به صورتی که اگر مدتی از یکی از خیابان های مهم و پر رفت و آمد شهر خود عبور نکرده باشید، حتما با گذر مجدد از آن غافلگیر خواهید شد و رستوران ها یا فست فود های جدید را مشاهده خواهید کرد. میل به امتحان کردن غذاهای مختلف از کشور ها و فرهنگ های غذایی متفاوت آن ها نیز باعث شده است تا بسیاری از کارفرمایان و سرمایه داران به راه اندازی رستوران های فرنگی روی آورند، منظور از فرنگی یعنی این که تمامی جزییات آن بیزینس متفاوت از سنت های ایرانی و متناسب با آداب و رسوم رایج در آن کشور باشد. از جمله معروف ترین و محبوب ترین این کسب و کار های جدید و کنجکاو کننده، رستوران های مکزیکی هستند که معمولا آن ها را با غذا های متنوع، رنگی رنگی و تند مزاج می شناسیم، اما آیا  تا به حال به این نکته توجه داشته اید که برای راه اندازی این بیزینس پر طرفدار چه باید کرد و چه مراحلی را پشت سر گذاشت و آیا ورود به این حرفه کار آسانی است یا خیر؟

گروه سرآشپزان برتر در ادامه ی این مقاله به این سوال پاسخ خواهد داد.

منوی غذای رستوران مکزیکی، یک پیشنهاد رد نشدنی

بعضی از افراد فکر می کنند که برای انجام دادن یک کار باید حتما زمینه ی آن را داشته و یا از قبل تجربه ای در خصوص آن به دست آورده باشند، اما ما به شما می گوییم که برای راه اندازی رستوران مکزیکی حتما لازم نیست که قبلا به مکزیک سفر کرده باشید!

  • یکی از ابتدایی ترین و البته مهم ترین ملزومات برای این کار داشتن علاقه و اراده ی کافی است که بدون شک موجب می شود شما به دنبال کسب اطلاعات بروید؛ برای مثال با کارشناسان سرآشپزان برتر مشاوره نمایید تا از اطلاعات لازم برخوردار شوید و یا از طریق منابع اطلاعاتی چاپی و اینترنتی در خصوص این شغل، انواع غذا ها و خوراکی های مکزیکی و نحوه ی طبخ آن ها و بسیاری از موارد دیگر اطلاعات لازم را کسب نمایید.
  • یکی از دیگر مهم ترین نکات این است که شما تم غذایی رستوران مکزیکی خود را بشناسید. در واقع باید تا حد زیادی در خصوص منو ی رستوران خود حرفه ای برخورد نمایید و علاوه بر اینکه به آن مسلط هستید، سعی کنید به گونه ای آن را به مشتری ارائه دهید تا در نگاه اول بتواند تا حد امکان با غذا های خاص مجموعه ی شما آشنا شود و به سوالات مطرح شده در ذهنش پاسخ دهد؛ پس یکی از مهم ترین نکات راه اندازی این شغل این است که اطلاعات لازم را فرا گیرید و به مشتری انتقال دهید و از روش های انتقال اطلاعات و معرفی خودتان به مشتری، طراحی منویی ساده و روان و گویا است. چگونه؟

منوی غذایی رستوران مکزیکی شما باید دارای بخش های متنوعی باشد که هر بخش از اطلاعات صریحی برخوردار است؛ برای مثال در بخش غذاهای اصلی لازم است که تمامی غذا ها همراه با نام، عکس، مواد تشکیل دهنده، میزان کالری، تناسبات با مزاج افراد، قیمت و ….. درج شده باشند؛ زیرا معمولا اکثریت غذاهای قابل سرو در رستوران های فرنگی برای همه ی مشتریان آشنا نیستند و افراد تمایل دارند که قبل از سفارش اطلاعاتی را راجع به آن ها به دست آورند.

غذاهای رستوران مکزیکی

برای راه اندازی رستوران مکزیکی به چه مواردی باید توجه داشت؟

  • کسب اطلاعات کافی در خصوص این کسب و کار از طریق منابع معتبر
  • توجه به میزان سرمایه ی لازم برای شروع این کار و مدیریت و برنامه ریزی دقیق بودجه ی در دسترس
  • انتخاب مکان مناسب برای رستوران مکزیکی با توجه به شهری که می خواهید در آن فعالیت داشته باشید، انتخاب محله و منطقه ای که حدس می زنید با توجه به شلوغی و پر رفت و آمد بودن آن مشتریان بیشتری خواهید داشت.
  • توجه به یک نکته ی بسیار مهم، یعنی قیمت غذا ها که باید ضمن سود آوری برای خودتان، برای مشتری نیز معقول و منصفانه باشد.
  • استفاده از عناصر مرتبط با فرهنگ کشور مکزیک در تمام جزییات رستوران، ائم از طراحی دکوراسیون، انتخاب موسیقی، نحوه ی سرو غذا ها ، ظروف و ابزار های قابل استفاده، پوشش و لباس پرسنل و کارکنان، نور پردازی و ….
  • توجه به نوع کانسپت رستوران؛ یعنی این که به چه صورتی می خواهید در اختیار مشتریان باشید، برخی از کسب و کارهای فعال در این زمینه در قالب رستوران های ملل، بوفه، سلف سرویس، فست کژوال و ارگانیک، زنجیره ای، کیترینگ و …. فعالیت می کنند و اما متداول ترین کانسپت برای شما این است که خود را جزیی در رستوران های ملل بدانید؛ زیرا بدون شک همه چیز برایتان با محوریت غذای مکزیکی است و سبک، موزیک، چیدمان، منو، پوشش پرسنل، آداب سرو غذا و جزیی ترین و ریز ترین مسایل کسب و کارتان نیز باید و باید با فرهنگ این کشور تناسب داشته باشد. به گونه ای که مشتری پس از حضور و سپری کردن زمان خود در مجموعه ی شما احساس کند سفری کوتاه و چند ساعته به آن دیار داشته و تجربه ای هیجان انگیز را با خود از رستوران مکزیکی شما به یادگار ببرد.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *