ایده جذاب طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

برای ارائه یک تجربه غذا خوری واقعاً همه جانبه، به مهمانان تان اجازه دهید دفعه بعد که از رستوران شما دیدن می کنند بیشتر از ذائقه خود لذت ببرند. طراحی یک فضای داخلی بسیار زیبا برای رستوران مشتریان شما را مجذوب خود می کند و در عین حال باعث شناخت برند و وفاداری می شود.

بهترین طراحی دکوراسیون داخلی رستوران، فضایی را ایجاد میکند که باعث توسعه برند شماست و به شما امکان میدهد تاثیر اولیه قدرتمندی داشته باشید. در واقع، رنگ به تنهایی می تواند تا 90 درصد از برداشت اولیه مهمان تأثیر بگذارد.

در این مقاله با موضوع ایده های دکوراسیون رستوران که توسط گروه سرآشپزان برتر، مجری تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی رستوران تهیه شده است، موارد زیر را پوشش خواهیم داد:

 • 21 ایده طراحی داخلی رستوران از سراسر جهان

 • 4 نکته طراحی برای فضای داخلی رستوران شما

زمان این فرا رسیده است که خلاق باشیم .

فهرست مطالب این صفحه

21 ایده طراحی داخلی رستوران برای الهام گرفتن خلاقانه

حتما تابحال با شگفتی تماشا کرده -اید که یک طراح داخلی در یک برنامه تلویزیونی در دنیای واقعی، فضایی کهنه را به یک شاهکار تبدیل کرده است. اما، برای امتحان این ایده های دکور رستوران، لازم نیست بابی برک بعدی (طراح فضاهای داخلی در سریال) کوئیر آی باشید. در نظر بگیرید که چه چیزی برای برند و فضای منحصر به فرد شما مفید است – و مهمتر از همه، کمی با آن سرگرم شوید! فایده ای هم دارد؟ رستوران شما به طور غیرقابل مقاومتی در اینستاگرام قابل نمایش خواهد بود.

فقط 7 عنصر طراحی داخلی را در نظر داشته باشید – رنگ، فرم، نور، خط، الگو، بافت و فضا – و ببینید چه تعداد از آنها را می توانید در رستوران خود بگنجانید تا فضای زیبایی ایجاد کنید که مهمانان شما دوست داشته باشند در آن غذا بخورند.

استقبال گرمی از مهمانان داشته باشید

 1. استقبال گرمی از مهمانان داشته باشید

  سعی کنید از همان ابتدا بهترین چهره خود را به نمایش بگذارید و مطمئن شوید که ورودی رستوران شما جذاب، زیبا و دل انگیز و مطابق با برند است. با تابلوها و صندلیهای منحصربه‌فرد برای مهمانان که منتظر میز هستند، حس ورود به محیطی دل انگیز ایجاد کنید، مانند رستوران El Pastór مستقر در لندن، که مسافران را در لحظه ورود به رستوران به مکزیکو سیتی می‌برد.

  یک نمایه یا تم خاص را انتخاب کنید

 2. یک نمایه یا تم خاص را انتخاب کنید

ایده های طراحی داخلی رستوران باید به خوبی خاطره انگیز باشند، به همین دلیل است که انتخاب تم برای دکوراسیون شما بسیار مهم است. شما قاعدتا نمی خواهید که با بکارگیری سبک های بسیار متفاوتی در فضای داخلی که نگاه کردن به آنها باعث سردرگمی مهمانان خود شوید. در عوض، فضای شما باید یک موضوع متمایز را تداعی کند، مانند طراحی لوگوی به سبک آلپاین کارخانه تقطیر پارک در پارک ملی Banff کانادا.

فضای داخلی را با فضای سبز ادغام نمایید

 1. فضای داخلی را با فضای سبز ادغام نمایید

چه چیزی را در مورد گیاهان داخلی دوست ندارید؟ دیدن آنها لذت بخش است، اما مهمتر از آن، تقویت کننده های خلق و خوی اثبات شده ای هستند که استرس را از بین می برند، و می توانند سموم هوا را تا 87 درصد در عرض 24 ساعت کاهش دهند. با قرار دادن گیاهان در قفسه ها، ایجاد یک دیوار کامل، یا آویزان کردن آنها از سقف مانند Circolo Popolare در لندن، به رستوران خود القای خوبی سبز بدهید.

یک دیوار شاخص ایجاد کنید

 1. یک دیوار شاخص ایجاد کنید

دیوار شاخص محبوب یک ایده دکوراسیون رستوران است زیرا چشم مهمانان شما را به یک نقطه کانونی می کشاند. یک دیوار برجسته همچنین به شما این فرصت را می دهد تا رنگ ها و شخصیت برند خود را به رخ بکشید و تم طراحی داخلی رستوران خود را تقویت کنید. سعی کنید از بافت ها، الگو ها یا حتی اشیایی مانند خانه نودل تایوان در پکن، چین استفاده کنید.

به موقعیت مکانی خود اشاره کنید

 1. به موقعیت مکانی خود اشاره کنید

ترکیب رنگها و سبکهایی که به گوشه‌ای از جهان شما سر میزند، یکی از رایجترین ایده های دکور رستوران است، زیرا در ایجاد حال و هوا معجزه میکند. این یک حرکت هوشمندانه است اگر رستوران شما در یک شهر یا شهر توریستی، مانند Sisterhood، یک رستوران با حال و هوای ساحلی مستقر در تاسمانی، استرالیا، قرار دارد، باشد.

بر غذاخوری اشتراکی تاکید کنید

 1. بر غذاخوری اشتراکی تاکید کنید

در پی همه گیری COVID-19، مهمانان شما بیش از هر زمان دیگری هوس ارتباط دارند. با چیدن چند میز بلند در وسط اتاق که می توانند در آنجا جمع شوند، یک فضای ناهار خوری مشترک در رستوران خود ایجاد کنید، مانند U Barba Osteria در میلان، ایتالیا. مهمانان شما در کمترین زمان خاطرات جدیدی خواهند ساخت.

چراغ های مدرن را آویزان کنید

 1. چراغ های مدرن را آویزان کنید

وجه اشتراک همه طراحی های داخلی رستوران های مدرن چیست؟ نورپردازی های باورنکردنی.

نورپردازی، راهی عالی برای ایجاد فضای دلپذیر در محیط شماست. انتخاب کنید که نورپردازی شما حالتی تجمّلی داشته باشد یا صنعتی باشد و یا اینکه حالتی ساده و بدور از تجمل داشته باشد. فقط مطمئن شوید که هر سبکی که انتخاب می کنید با تصویر برند شما همسو باشد. از Bandol در منطقه شیک چلسی لندن الهام بگیرید.

آشپزخانه را برجسته کنید

 1. آشپزخانه را برجسته کنید

آشپزخانه قلب هر رستورانی است. با گنجاندن چیدمان آشپزخانه باز تجاری در طراحی داخلی رستوران خود، آن را در جلو و وسط قرار دهید تا در معرض دید مهمانان تان باشد. مانند The Beach Club at the Casa Cook Hotel در هتل Casa Cook در جزیره یونانی کوس. بوی غذاهای لذیذی که طبخ می شوند به فضا اضافه می شود و دهان مهمانان آب بیافتد.

از هنر محلی استفاده کنید

 1. از هنر محلی استفاده کنید

  چرا دکوراسیون عادی دیوار را برای رستوران خود بخرید وقتی میتوانید یک اثر هنری منحصربه‌فرد و بومی را به نمایش بگذارید؟ حمایت از هنرمندان محلی یکی از بهترین ایده های دکوراسیون رستوران برای نشان دادن استعدادهای جامعه شما و ایجاد گفتگو بین کارکنان و مهمانان شما است. این مجموعه در رستوران لانگ آیلند، نیویورک 7 جرارد یک مثال عالی برای این موضوع است.

  تایپوگرافی را امتحان کنید

 2. تایپوگرافی را امتحان کنید

استفاده از تایپوگرافی به عنوان ایده دکوراسیون رستوران می تواند به القای برند شما در فضا کمک کند. سعی کنید یک دیوار برجسته با نام رستوران خود ایجاد کنید، مانند این نقاشی دیواری تایپوگرافی در رستوران مالمو در والنسیا، اسپانیا، که دارای نام تجاری در کنار چند ماده اصلی مانند بادمجان، قارچ و آجیل است.

از گچ در طراحی خود استفاده کنید

 1. از گچ در طراحی خود استفاده کنید

گچ علاوه بر اینکه استفاده از آن سرگرم کننده است و یادآور روزهای بی دغدغه دوران کودکی است، همه کاره و موقتی است، بنابراین می توانید از آن در رستوران خود به میزان دلخواه خود استفاده کنید. گچ برای تابلوهای خوش آمد گویی، تابلوهای ویژه روزانه و حتی منوی کامل شما، مانند این مثال از بروی اوترخت در هلند، به خوبی کار می کند.

آینه ها را در محیط بگنجانید

 1. آینه ها را در محیط بگنجانید

استفاده از آینه در طراحی یک تاکتیک کلاسیک برای افزایش توهم عمق در یک فضا است که به ویژه اگر اتاق غذاخوری شما در سمت کوچکتر باشد می تواند مفید باشد. Shabeebek در دبی، امارات متحده عربی، در دکوراسیون رستوران خود از آینه استفاده می کند. آینه ها تقریباً در هر سبکی وجود دارند، بنابراین باید بتوانید به راحتی چیزی را پیدا کنید که با دکوراسیون شما مطابقت داشته باشد.

به سراغ فضای مینیمالیستی بروید

 1. به سراغ فضای مینیمالیستی بروید

به قول معروف کمتر، بیشتر است. بسیاری از طراحی های داخلی رستورانهای مدرن دارای سبک مینیمالیستی با فضای سفید زیاد و رنگهای پراکنده هستند، مانند رستوران غذاخوری آبورن واقع در لس‌آنجلس، کالیفرنیا.

همه چیز را ساده نگه دارید و یک محیط با تحریک کم ایجاد کنید که به مهمانان شما اجازه می دهد روی غذای خود تمرکز کنند.

به محیط کلاسیک ادای احترام کنید

 1. به محیط کلاسیک ادای احترام کنید

شما هرگز نمی توانید با سبک های طراحی داخلی رستوران های قدیمی و کلاسیک به مشکل برخورد کنید. فقط زیاده روی نکنید با ترکیب عناصر طراحی که به گذشته اشاره می کند، قدیمی و جدید را با هم ترکیب کنید، مانند این فضای نشیمن خیره کننده بار در Pigeonhole در کلگری، کانادا، که به شکل یک بار و کافه شراب پاریس طراحی شده است.

از چیدمان صندلی بحالت استاندارد فراتر بروید

 1. از چیدمان صندلی بحالت استاندارد فراتر بروید

به راحتی می توان آنقدر درگیر انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها و بهترین نورپردازی شد که صندلی خود را فراموش کرد. غرفهها، میزها و صندلی ها میتوانند یک تجربه ناهار خوری را ایجاد کنند. خبر خوب این است که آنها می توانند راحت و شیک باشند. از کافه کانکان در تورنتو، کانادا، برای صندلی رستوران خود الهام بگیرید.

بار خود را به یک نقطه کانونی تبدیل کنید

 1. بار خود را به یک نقطه کانونی تبدیل کنید

اگر آشپزخانه قلب یک رستوران است، بار جایی است که جادوی کوکتل اتفاق می افتد. با نورپردازی چشم نواز و رنگ های زنده توجه را به بار خود جلب کنید. یا بزرگ باندیشید و یک فضای بزرگ برای بار خود درست در وسط رستوران خود مانند (بار لالا) در رستوران لنا تورنتو ایجاد کنید.

همه چشم ها را به سمت سقف رستوران خود خیره کنید

 1. همه چشم ها را به سمت سقف رستوران خود خیره کنید

شما برای جلب توجه به این قسمت (سقف) از رستوران خود نیازی به سقف کلیسای جامع با تیرهای چوبی چشمگیر ندارید. هر سقفی را با استفاده از بافت یا رنگ به یک خوراکی برای چشم ها تبدیل کنید، مانند کاری که The Salted Pig در ریورساید، کالیفرنیا با سقف به سبک صنعتی خود انجام داده اند.

کفپوش برای رستوران خود نصب کنید

 1. کفپوش برای رستوران خود نصب کنید

کفپوش نباید خسته کننده باشد! خلاقیت در کفپوش یک ایده سرگرم کننده برای دکوراسیون رستوران است که به مهمانان شما کمک کنید  تا با پست اینستاگرام خود کاری منحصر به فرد انجام دهند.

دکور میز خود را انتخاب کنید

 1. دکور میز خود را انتخاب کنید

در حالی که نمی خواهید تزئینات روی میزهای رستوران شما شلوغ شود (مهمانان شما برای غذای خوردن به اتاق نیاز دارند)، میتوانید با روش های ساده و آسان، مانند این چیدمان گل روی میزها در رستوران مدیسون، در سن دیگو، کالیفرنیا کمی خلاقیت به خرج دهید و به زیبایی محیط بیافزایید.

پاسیو(فضای بیرونی رستوران) خود را زیبا کنید

 1. پاسیو(فضای بیرونی رستوران) خود را زیبا کنید

بسیاری از رستوران داران در طول همه گیری COVID-19 با ایجاد فضاهای غذاخوری در فضای باز ابتکار به خرج دادند. با همه اینها، یک اصل از این دوران باقی مانده است: یک واحه در فضای باز همیشه مورد علاقه طرفداران در میان مهمانان خواهد بود. فضای سبز را در طراحی پاسیو رستوران خود مانند آتلانتا، کینگ و دوک مستقر در جورجیا بگنجانید. امتیاز اضافه می گیرید اگر پاسیو خود را مانند آنها در اطراف درختان بزرگ بسازید.

فضا ها را باز نگه دارید

 1. فضا ها را باز نگه دارید

امروزه، افرادی که به رستوران می آیند علاقه ای به پلان شلوغ در یک رستوران ندارند. طراحی داخلی رستوران مدرن باعث می شود که احساس شود که در یک فضای باز قرار دارند. این تکنیک را با مینیمالیسم ترکیب کنید، و اگر این موقعیت را دارید (مانند این رستوران در Fogo Island Inn)، محوریت را به پنجره های خود بدهید و اجازه دهید محیط طبیعی اطراف تان به جای شما صحبت کند.

نکات طراحی داخلی رستوران شما

در حالی که سبک طراحی داخلی شخصی شما کاملاً متعلق به شماست (تا زمانی که برند رستوران خود را در نظر داشته باشید)، نکات جهانی وجود دارد که هنگام چیدمان و تزئین فضای خود به خوبی به شما کمک می کند. در اینجا چند تا از بهترین روش هایی که وجود دارد را باید به خاطر داشته باشید:

 1. طرح خود را با دقت برنامه ریزی کنید

قبل از شروع انتخاب مبلمان و رنگ آمیزی، طراحی جلوی خانه و چیدمان آشپزخانه تجاری خود را برنامه ریزی کنید. جریان را از جلو تا پشت خانه در نظر بگیرید و مطمئن شوید که کارکنان و مهمانان شما فضای کافی برای قدم زدن در اطراف خواهند داشت. رستوران جایی برای ترافیک نیست! همچنین، در نظر داشته باشید که آشپزخانه و سالن های شستشوی شما کجا قرار خواهند رفت.

 1. به نورپردازی توجه کنید

نورپردازی میتواند فضای رستوران شما را زیبا سازد یا جلوه آن را خراب کند، بنابراین میخواهید با نور طبیعی و مصنوعی آن را به درستی انجام دهید، که در کنار آن هم جلوههای آرامش بخش ایجاد میکنند. چراغ هایی را نصب کنید که بتوانید بسته به زمان روز آنها را تنظیم کنید.

 1. از رنگ های مناسب برای نوع سالن برگزاری مراسمها خود استفاده کنید

رنگ ها آگاهی از برند را تا 80 درصد افزایش می دهند و 85 درصد از تصمیمات خرید را تحت تأثیر قرار می دهند، بنابراین مهم است که رنگ های داخلی رستوران خود را با دقت انتخاب کنید. از رنگهای کسل کننده دوری کنید و در عوض از رنگهایی پر جنب و جوش برای روشنتر کردن فضا استفاده کنید. حواس تان باشد که زیاده روی نکنید – رنگ ها می توانند بر خلق و خوی تأثیر بگذارند و شما نمی خواهید مهمانان شما قرمز را به معنای مجازی ببینند!

 1. صدا را در نظر بگیرید

رستوران شما میتواند غذا و دکور شایستهای داشته باشد، اما اگر موسیقی شما با میهمانیها نت اشتباهی داشته باشد، کل تجربه خوب مشتری ممکن است از بین برود. هنگام انتخاب موسیقی رستوران و حجم آن، مخاطبان خود را در نظر بگیرید. صدا باید مکمل محیط باشد، نه اینکه آن را از بین ببرد.

مهمانان شما قبلاً شما را به خاطر غذایتان دوست داشتند و اکنون فضای شما با این نکات طراحی داخلی رستوران مطمئنا شگفت انگیز خواهد بود.

مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

در آخر توصیه می نماییم برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران خود از تیم های متخصص و مجرب در این زمینه مانند تیم سرآشپزان برتر با رزومه ای درخشان کمک بگیرید. همین الان از طریق شماره تماس موجود در سایت با ما در ارتباط باشید. همچنین برای آشنایی بیشتر با گروه سرآشپزان برتر توصیه می نماییم ویدیو زیر را مشاهده نمایید:

4.4/5 - (8 امتیاز)

1 دیدگاه

 • اولین چیزی که هر فردی یو راغب میکنه که به یک رستوران یا هر مجموعه غذایی دیگه بره دکور اون مجموعه هست و باید یه دکور خوب انتخاب کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *