راه اندازی فودکورت

راه اندازی فودکورت در مشهد بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی از صفر تا صد توسط گروه سرآشپزان برتر. امروزه تمایل به صرف غذا در خارج از منزل بیش از گذشته در حال افزایش است و به ویژه این موضوع را با اندکی بررسی در رستوران ها، فست فود ها و … در سطح شهر های بزرگ همانند مشهد می توان مشاهده کرد. طبیعتا زمانی که نیاز بیشتری مطرح می گردد، برای رفع آن نیاز نیز راه حل ها و راهکارهای مختلفی ایجاد خواهد شد. برای بسیاری از مردم جالب است که چرا در چند سال اخیر تعداد زیادی از کسب و کار های جدید در حوزه ی صنعت غذا راه اندازی شده اند، در جواب به این پرسش باید بگوییم که افزایش سطح تقاضا، تمایل و استقبال مردم ایران دلیل چنین تغییری است که البته این مسئله تنها به کشور ما محدود نمی شود و در تمام جهان این گونه است. به طور کلی می توان تغییر سبک زندگی، تغییر عادات غذایی و مشغله ی موجود در زندگی امروزی را از جمله دلایلی دانست که باعث تمایل مردم به صرف غذا در خارج از منزل شده اند.

جنبه های مختلف و مثبت راه اندازی فود کورت در مشهد

فود کورت ها یکی از جدید ترین، جالب ترین و کارآمد ترین روش های ارائه و فروش خدمات غذایی به مخاطبان هستند. شما در هر شهری که ساکن باشید، احتمالا در مراکز خرید، سینما ها، مراکز تفریحی و …… شاهد نمونه هایی از این کسب و کار چه در سطح وسیع یا گسترده خواهید بود. راه اندازی فود کورت می تواند بسیار پیچیده تر و سخت از دایر کردن یک رستوران یا فست فود کوچک در شهر مشهد باشد و به همین دلیل نیازمند کسب اطاعات بیشتر و داشتن برنامه ریزی مشخصی است که در آن تمامی مواردی از جمله، هزینه های جاری، مدت زمان لازم برای آغاز این کار، امکانات لازم و سایر موارد تخمین زده شده باشند. چیزی که امروزه برای اکثر مردم اهمیت دارد، سرعت بر طرف شدن نیاز های آنان می باشد؛ زیرا زمان بیش از هر چیز دیگری در زندگی امروزی دارای ارزش است و مردم به دلیل اینکه بتوانند به کارهای روزمره ی خود برسند، ترجیح می دهند که از امکانات پر سرعت تری استفاده نمایند.

فود کورت ها مجموعه ای از انتخاب را پیش روی مخاطب می گذارند، مجموعه ای از گزینه هایی که در زمان بسیار کمی به آن دست خواهند یافت. در چنین فضایی معمولا رستوران ها و فست فود هایی گلچین شده اند و در کنار هم قرار گرفته اند؛ پس در زمان بسیار کمی می توانید تصمیم بگیرید که کدام را بر گزینید. جالب است بدانید که این ایده به میزان زیادی نیاز مخاطب را تامین می نماید؛ یعنی در یک زمان هم از کیفیت خوب و هم از سرعت سرویس دهی مناسب بهره مند خواهند شد؛ پس راه اندازی فود کورت در مشهد علاوه بر تامین هدف های اقتصادی و سرمایه گذاری بسیار خوب، فراهم نمودن زمینه ی رقابت حرفه ای با دیگران و فرصت شغلی درخشانی که می تواند برای صاحب آن مجموعه داشته باشد، توجه مشتریان را نیز جلب کرده و رضایت آنان را نیز تامین می نماید.

آیا راه اندازی فود کورت، رویای کارآفرینی شماست؟

اگر شما نیز به عنوان یک سرمایه گذار می خواهید در این عرصه وارد شوید، لازم است که از قوانین و استاندارد های مشخصی پیروی کنید. یکی از این اصول بدیهی آشنایی با کسب و کاری است که می خواهید در آن مشغول شوید. طبیعتا برای داشتن اطلاعات بیشتر باید بیشتر و عمیق تر تحقیق کنید.. اگر اراده و عزم راسخ برای راه اندازی فود کورت در شهر مشهد داشته باشید، بدون شک هر چه پیش می روید مسیر شما نیز هموار تر می شود. در این راستا بهره مندی از مشورت و نظر کسانی که همانند مجموعه ی سرآشپزان برتر به طور تخصصی در این زمینه دارای مهارت و تجربه هستند، به هموار سازی راه شما در خصوص راه اندازی فودکورت کمک خواهد کرد. تحقیق، برنامه ریزی، سرمایه و پشتکار تمام آن چیزی است که شما برای رسیدنبه هدف خود به آن نیاز دارید.

نکات قابل توجه قبل ازراه اندازی فود کورت در مشهد

مطابق با تجربه ی چندین ساله ی خود به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از هر اقدامی برای سرمایه گذاری در این زمینه، نسبت به موارد زیر توجه کافی داشته باشید:

  • از آن جایی که شهر محل انتخابی شما برای ایجاد این کسب و کار مهم است، باید به میزان جمعیت آن توجه نمایید.
  • طبیعتا هر منطقه ی جغرافیایی دارای زیر مجموعه هایی است که اصطلاحا ( پایین شهر و بالاشهر … ) نامیده می شوند و در چگونگی روند موفقیت کسب و کار شما بی تاثیر نخواهند بود؛ پس برای راه اندازی فود کورت به این مسئله توجه کافی داشته باشید.
  • سطح فرهنگی و اقتصادی مردم آن منطقه از شهر مشهد را در نظر بگیرید، بدیهی است که شما نمی خواهید بیزینستان مخاطبانی محدود داشته باشند، بلکه چنین کسب و کارهایی باید به گونه ای باشند که میزان زیادی از جمعیت یک شهر بتوانند به عنوان مخاطب از خدمات آن ها استفاده کنند؛ بنابراین شناسایی سطح اقتصادی و فرهنگی به شماکمک می کند تا بتوانید تشخیص دهید آیا راه اندازی فود کورت در این محله ی خاص به نفع شما و مشتریان است یا خیر؟
  • مسئله ی بسیار مهم بعدی این است که آن چه ارائه می دهید، در حد میزان نیاز و سطح توقع مردم آن منطقه باشد ( چه از لحاظ نوع غذا و رستوران ها و فست فود هایی که با شما همکاری خواهند داشت و چه از نظیر میزان قیمتی که برای خدمات غذایی تعریف می نمایید ).

در پایان همانطور که قبلا هم ذکر شد، لازم است که رقبای فعال کسب و کارتان را بشناسید؛ برای مثال تعیین کنید که در شهر مشهد چند فود کورت دیگر راه اندازی شده اند، در چه مکان هایی قرار دارند، سطح کیفی خدمات آن ها چگونه است و تا به حال از چه میزان بازخورد مثبت بهره مند شده اند.

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *