استفاده از نور پردازی در دکوراسیون کافی شاپ

گروه سر آشپزان برتر مجری تخصصی راه اندازی کافی شاپ از شما دعوت می کند که برای افزایش اطلاعات و آگاهی خود، در ادامه ی این مقاله ی تخصصی با ما همراه باشید.

بدون شک زمانی که به رستوران یا کافی شاپ های مختلف مراجعه می کنید؛ یکی از مهم ترین مواردی که نظر شما را به خود جذب می کند، ظاهر و دکوراسیون داخلی محیطی است که می خواهید برای ساعاتی در آن جا باشید. در مرحله بعدی پرسنل آن کافه توجه شما را به خود جلب خواهند کرد، البته اگر از رفتار حرفه ای و مهمان نوازانه برخوردار باشند و در نهایت خدمات و کیفیت نوشیدنی ها و غذا ها و خوارکی های کافی شاپ است که برایتان قابل توجه خواهد بود. بسیار سلیقه ای است که شما از سپری کردن زمان خود در چه فضاهایی لذت می برید. آیا صرفا مطلوب بودن کیفیت غذا های یک کافه رضایت شما را جلب خواهد کرد و یا اینکه به رنگ های به کار رفته در دکوراسیون داخلی آن و حتی نور پردازی توجه می نمایید؟

اغلب مدیران و افراد فعال در این زمینه، با اندکی دقت در تمایلات و سلیقه ی مشتریان و مخاطبان متوجه خواهند شد که دیزاین داخلی و نور پردازی به کار رفته در کافی شاپ به میزان زیادی می تواند در جذب مشتری و جلب رضایت وی تاثیر گذار باشد و علت اهمیت چنین موضوعی این است که مخاطب دوست دارد زمان گرانبهای خویش را در محیطی بگذراند که از فضایی دلنشین، سالم و آرامش بخش برخوردار باشد.

ویژگی های دکوراسیون و نور پردازی مناسب برای کافی شاپ ها

نکته ی اول: سبک کافه ی خود را مشخص کنید.

ابتدا لازم است که سبک کاری خود را مشخص نمایید. اگر یک کافه ی مدرن و امروزی را اداره می کنید، باید با معیارها و استاندارد های روز و جهانی هماهنگ باشید تا بتوانید نظر مخاطبان را جلب نمایید. اگر صاحب یک کافی شاپ کلاسیک و یا سنتی هستید، نیاز به این است که از پارامتر های اصلی برای رنگ بندی دکوراسیون کافی شاپ سنتی آگاه شده و آن ها را تا حد امکان به کار بگیرید.

نکته ی دوم: کافه ی مشتری پسند، خوش رنگ است.

شما باید بتوانید رنگ بندی خوبی را برای دکور داخلی ائم از دیوار پوش ها، کف پوش ها، سقف و وسایل و تجهیزات انتخاب نمایید، به این منظور توجه داشته باشید که انتخاب رنگ و طرح مناسب برای فضای داخلی کافی شاپ با توجه به زمینه ی کاری و سبک آن تعیین می شود. رنگ هایی که در دیزاین یک کافه استفاده می شوند، باید مکمل یکدیگر باشند. گاهی اوقات ممکن است شما بهترین رنگ و هماهنگی را در طراحی دکوراسیون داخلی به کار برده باشید ولی استفاده از یک عنصر متضاد باعث شود که زیبایی های رنگ بندی ایجاد شده، کمتر به چشم بیایند؛ پس دقت کنید که علاوه بر اینکه به رنگ و دیزاین دیوار ها و کف پوش یا سقف کافی شاپ توجه می کنید، به سایر اجزا و وسایلی که قرار است در آن محیط قرار داده شوند نیز، دقت داشته باشید.

نکته ی سوم: آغاز بخش اصلی پروژه پس از انتخاب رنگ بندی دکوراسیون

دکوراسیون کافی شاپ

اصول نور پردازی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

پس از انتخاب رنگ و هماهنگ سازی رنگ های به کار رفته در دیزاین دکوراسیون داخلی، تازه کار شما شروع خواهد شد؛ زیرا لازم است تا از تکنیک های مهم تری برای افزایش دادن جلوه ی رنگ ها و نمای ایجاد شده در کافی شاپ استفاده گردد. توجه داشته باشید که رنگ ها دارای جلوه ی زیادی نمی باشند و نیازمند این هستند که با استفاده از منابع خارجی مانند نور پردازی حرفه ای به زیباتر نمایش داده شدن آن ها کمک شود؛ بنابراین پس از انتخاب رنگ مناسب برای یک طراحی دکوراسیون داخلی یک کافه باید نورپردازی صحیح برای آن محیط اجرا گردد. بدین منظور روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید از هر یک از آن ها استفاده نمایید اما در هر مورد سعی کنید نوع نور پردازی ای که انتخاب می کنید، با سبک کافی شاپ شما متناسب باشد. این کار باعث افزایش جذابیت دکوراسیون داخلی خواهد شد.

موضوع بسیار مهمی که لازم است در خصوص نورپردازی باید در نظر داشته باشید، تقسیم درست نور در محیط داخلی کافه است. ضروری است که میزان معینی از نور بر روی میز ها و سایر فضاهای موجود قرار داده شده باشد. اگر بتوانید تا حد امکان استفاده از نور پردازی خارجی را محدود کرده و فقط به شب اختصاص دهید و در هنگام روز از از منابع طبیعی مانند نور خورشید برای نور پردازی دکوراسیون کافی شاپ استفاده کنید، مطمئن باشید که این مورد به میزان زیادی مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت.

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *