راه اندازی فودکورت

راه اندازی فودکورت در تبریز بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی از صفر تا صد توسط گروه سرآشپزان برتر. تبریز، یکی از کلان شهر های ایران به عنوان یکی از مهم ترین قطب های صنعتی کشور و با بهره مندی از جاذبه های متنوع گردشگری و توریستی سالانه پذیرای تعداد زیادی از مسافران است و به میزان افزایش جمعیت ثابت یا متغیر در یک منطقه می توان گفت که تعداد مخاطبان و مشتریان یک کسب و کار نیز افزایش پیدا می کنند و این موضوع تاثیر مستقیم در میزان فروش مشاغلی دارد که در زمینه ی عرضه ی مواد غذایی و خوراکی ها فعالیت دارند. مدتی است که راه اندازی فود کورت ها در شهر های بزرگ رواج پیدا کرده است و تبریز نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به این که این شهر میزبان گردشگران زیادی است، زمینه ی لازم برای این دسته از مشاغل فراهم می باشد و اگر شما نیز یکی از کسانی هستند که با تکیه بر دانش و اطلاعات خود و همچنین دارا بودن سرمایه ی لازم ، قصد فعالیت مستمر در این حوزه و راه اندازی فود کورت را دارید، مطالعه ی ادامه ی این مقاله را به شما توصیه می نماییم.

رستوران های سنتی تبریز یا فود کورت های بزرگ و مدرن؟

احتمالا شما تبریز را با کوفته ی تبریزی و غذا های محلی به یاد می آورید و برایتان عجیب است که چگونه آن همه جذابیت سنتی جای خود را به مدرنیته داده است و ذائقه ی غذایی مردم آن قدر تغییر کرده است که بیشتر شاهد افزایش یافتن کسب و کارهای فست فودی هستیم. لازم است یاد آور شویم، البته که چنین مشاغلی رواج یافته و سلیقه ی مخاطبان نیز به میزان قابل توجهی دگرگون شده اس اما هویت سنتی این شهر و غذا های محلی اش از بین نرفته و همچنان افراد زیادی خواهان چشیدن طعم بی نظیر آن ها هستند. هیچ قاعده و قانونی وجود ندارد که فود کورت ها مجموعه ای از فضاهایی باشند که غذای فست فودی ارائه می دهند، بلکه در چنین مکانی تعداد زیادی از مشاغل مرتبط با طبخ و سرو غذا های محلی و ایرانی، فرنگی، نوشیدنی های مختلف و ….. در کنار یکدیگر جمع می شوند و بسیار مهم است که این مجموعه در چه فضایی راه اندازی شده است و عمده ی مخاطب آن از کدامین گروه سنی و قشری هستند؛ برای مثال ممکن است که در یک مجموعه ی تفریحی و شهر بازی بزرگ به دلیل اینکه بیشتر مخاطبان کودکان و نوجوانان هستند، غذا ها و خوراکی های مدرن تر و جدید تر بیشتر مورد توجه باشد و به همین دلیل شما به عنوان شخصی که قصد راه اندازی فود کورت در تبریز را دارد، باید به این نکته توجه داشته باشید که مجموعه ای از  برند های غذایی که هماهنگی بیشتری با سلیقه ی این گروه سنی دارند را مد نظر قرار دهید.

راه اندازی فود کورت در شهر تبریز

ویژگی های فود کورت چیست؟

همان طور که گفتیم راه اندازی فود کورت یکی از مشاغل بسیار سود آور و تخصصی است که قاعدتا باید از استاندارد ها و اصول خاصی نیز تبعیت کند تا نتیجه ی لازم فراهم گردد. حجم عظیم گردشگران و نیز ساکنین شهر تبریز بدون شک به ویژگی های موجود در این کسب و کار توجه خواهند داشت؛ پس چه بهتر که شما به عنوان یک سرمایه گذار از جزییات و ریزه کاری های این شغل مطلع باشید.

  • رعایت اصل تنوع: غرفه های موجود در یک فود کورت باید از تنوع غذایی لازم برخوردار باشند و همانطور که گفتیم پس از سنجیدن شرایط لازم و نیازسنجی از مشتریان، باید بتوانید به میزان مشخصی تعیین کنید که در این مکان چه خوراکی هایی سرو و ارائه خواهد شد و تا چه حد مورد پسند مخاطبان قرار خواهد گرفت. در این غرفه های اغذیه فروشی بهتر است، غذا های محلی و سنتی، فست فود، بستنی و نوشیدنی در اختیار مشتری قرار گیرد.
  • سلف سرویس بودن : اغلب با مراجعه به فود کورت های تازه راه اندازی شده متوجه می شوید که فضای بسیار بزرگی شامل انواع میز و صندلی و مبلمان در نظر گرفته شده و مشتری پس از سفارش برای تحویل غذا به کانتر مورد نظر مراجعه می نماید. اغلب موارد لازم در هنگام غذا خوردن نظیر کارد، چنگال، قاشق، نمک، فلفل، نی و دستمال کاغذی نیز به صورت بسته بندی شده در فضایی قرار دارد که خود فرد می تواند به تعداد مورد نیاز از آن ها بردارد؛ پس نوع خدمات قابل ارائه در یک فود کورت بهتر است که به صورت سلف سرویس باشد تا افراد احساس آزادی عمل و راحتی بیشتری داشته باشند.

هدف از راه اندازی فود کورت در تبریز چیست؟

هدف شما از ایجاد چنین کسب و کاری چیست؟

اگر می خواهید از ویژگی های خاص این شهر به نفع افزایش سود و درآمد مالی خود بهره گیرید، اگر می خواهید روشی برای بهره مندی مشتریان از متنوع ترین انتخاب ها و منو های غذایی ارائه دهید، اگر می خواهید موجب ایجاد سهولت و افزایش سرعت در امور مرتبط با ارائه و سرو غذا شوید، اگر قصد دارید که سرمایه ی خود را به گونه ای مدیریت نمایید که اقدامی موثر و ماندگار انجام داده باشید، راه اندازی فود کورت  در تبریز بهترین انتخاب شماست و پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از جزییات بیشتر و بهره مندی از مشاوره های کارشناسان گروه سر آشپزان برتر با ما تماس بگیرید.

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *