راه اندازی فود کورت

راه اندازی فودکورت در چالوس بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی از صفر تا صد توسط گروه سرآشپزان برتر. فود کورت ها یکی از جذاب ترین فضا هایی هستند که در زندگی مدرن امروزی می توانند مورد استقبال مخاطبان قرار گیرند. معمولا این مکان برای مشتریان به عنوان یک فضای تفریحی به منظور صرف غذا در نظر گرفته می شود اما سرمایه گذاران و کارفرمایان می توانند به آن به چشم یک فرصت تجاری و کسب و کار سودآور نگاه کنند، در این صورت است که محل و شهر در نظر گرفته شده برای راه اندازی فودکورت به عنوان یک پارامتر مهم مورد توجه قرار می گیرد؛ زیرا آن منطقه باید پتانسیل و ظرفیت استقبال از چنین بیزینسی را داشته باشد. شهر های شمالی ایران به ویژه چالوس و جاده چالوس یکی از پر رفت و آمد ترین و شلوغ ترین منطقه های کشور و یکی از بهترین فضا ها برای آغاز این کسب و کار هستند.

در سال های اخیر با افزایش تقاضا و تمایل مردم برای صرف غذا های سنتی، فرنگی و فست فودی در خارج از منزل راه اندازی فود کورت نیز به عنوان یک حرفه ی پول ساز بسیار افزایش یافته است و در ایران هم همانند سایر مناطق خوش آب و هوا و توریست پذیر کشور شاهد آغاز به کار مجموعه های زیادی تحت این عنوان بوده ایم. اگر شما نیز قصد دارید به نوعی در این حوزه مشغول به کار شوید و سرمایه گذاری نمایید، قبل از هر چیز تحقیق و بررسی کافی را به شما پیشنهاد می نماییم و در این راستا می توانید از خدمات مشاوره و راهنمایی گروه سرآشپزان برتر نیز استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید.

چرا شهر چالوس برای راه اندازی فود کورت مناسب است؟

بدیهی است که آب و هوای منحصر به فرد این شهر، نزدیکی به دریا، دارا بودن مناطق جنگلی و ییلاقی و …. باعث شده است تا این شهر به صورت سالانه پذیرای تعداد زیادی از مسافران باشد. حال شما فرض کنید که کسب و کار جدیدتان را در چنین فضایی دایر نمایید و سعی کنید تا حد امکان محلی که برای این کار انتخاب می کنید به جاذبه های طبیعی، مکان های تفریحی، هتل های معروف، مراکز فرهنگی و سینما ها، مراکز تجاری و خرید شهر چالوس نزدیک باشد، از این طریق می توانید تعداد انبوهی از جمعیت را به عنوان مشتریان فود کورت خود جذب نمایید. هر شهری که بیش از سایر نقاط توریت پذیر باشد و یا دارای جمعیت بیشتری باشد و همچنین ساکنین آن از لحاظ سطح اقتصادی در حد نرمالی قرار گرفته باشند، قطعا گزینه ی مناسب تری برای راه اندازی فود کورت است، به علاوه اینکه شهر چالوس به عنوان یک شاهراه ارتباطی نیز شناخته شده است؛ به این معنا که برای رسیدن به سایر مناطق شمالی کشور باید از آن عبور کرد و همین امر شانس افزایش جمعیت و همینطور افزایش استقبال از بیزینس شما را افزایش می دهد.

 راهنمای راه اندازی فود کورت در چالوس و شهر های شمالی کشور

البته که ذکر تمامی نکاتی که در خصوص این کار باید مورد توجه سرمایه گذار قرار گیرد، در این مقاله ممکن نیست اما به عنوان یک راهنمای مختصر و مفید به مواردی اشاره کرده ایم که بدون شک کلیدی ترین نکات از دیدگاه مجموعه ی سرآشپزان برتر می باشند.

  • سنجش دقیق تمامی پارامتر های موثر در اغاز یک کسب و کار ( هزینه های جاری، مدت زمان لازم برای استارت این بیزینس، امکانات لازم، محل مناسب از لحاظ منطقه ای و شهری و … )
  • آگاهی به جنبه های مثبت و منفی راه اندازی فود کورت در چالوس به عنوان یک کسب و کار جدید که با چالش های خاص خود روبرو خواهد بود.
  • بررسی دقیق منطقه ی انتخابی از لحاظ میزان جمعیت، فرهنگ و آداب رسوم، سطح اقتصادی شهروندان، میزان نیاز مردم این شهر به برپایی چنین کسب و کاری در آن، میزان توریست پذیر بودن، جاذبه های گردشگری، تفریحی و زیارتی و ….
  • بررسی شرایط فعالیت رقبا مخصوصا در شهر انتخابی شما ( ایا از قبل در این منطقه یک فود کورت راه اندازی شده است؟ اگر بله، در کجا قرار دارد و تا چه اندازه با استقبال مواجه شده و شلوغ است؟ از چه برند های غذایی برای مشارکت در آن دعوت شده است؟ و … )
  • بررسی روش های لازم برای تبلیغات شهری و مجازی و اینترنتی به منظور بیشتر دیده شدن کسب و کارتان و آگاهی از تعرفه های هر یک از آن ها.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *