راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران در کاشان بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی از صفر تا صد توسط گروه سرآشپزان برتر. رستوران ها به یکی از شلوغ ترین و پر طرفدار ترین مکان های تفریحی در زندگی امروزی، تبدیل شده اند که مخاطبان آن ها از اقشار مختلف جامعه و از سنین متفاوتی هستند. این امر نشان می دهد که این حرفه، یک کسب و کار موفق است؛ چرا که مورد توجه تمامی افراد قرار گرفته و تامین کننده ی یکی از بدیهی ترین و طبیعی ترین نیاز های روزانه ی انسان هاست. از این رو بسیاری از افراد و سرمایه گذاران نسبت به فعالیت در این حوزه ی کاری بسیار علاقمند هستند و اگر شما هم یکی از علاقمندان راه اندازی رستوران هستید، پیشنهاد می کنیم که در ادامه ی این مقاله  از سایت گروه سرآشپزان برتر با ما همراه باشید.

گام اول، کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ی رستوران داری است. بسیار مشاهده شده است که افراد علیرغم علاقه و توانایی زیاد خود برای فعالیت در این حوزه اما از آگاهی کافی نسبت به جزییات و تخصص های لازم برای فعالیت حرفه ای برخوردار نیستند و همین موضوع در ادامه ی کار باعث ایجاد توقف و مشکلات مدیریتی خواهد شد. به نظر شما چه چیزی موجب می گردد که بتوان همواره در پروسه ی راه اندازی رستوران به خوبی پیش رقت و در رقابت سالم با سایر همکاران و رقبا قرار گرفت؟

برنامه ریزی حرفه ای، لازمه ی راه اندازی رستوران در کاشان

برنامه ریزی به عنوان یک استراتژی قوی و ماندگار در هر کاری، موجب می گردد که بتوان به مدت طولانی و به صورت مناسب بر روی یک پروژه متمرکز شد و در جهت تامین نیازمندی های آن اقدام نمود. برای تدوین یک برنامه ی اصولی باید به جنبه های مختلفی توجه داشت؛ برای مثال در خصوص راه اندازی رستوران لازم است که نسبت به موارد مرتبط با سرمایه و بودجه توجه ویژه ای داشت. همچنین در مورد محل انتخابی برای برپایی این شغل ( مناطق مختلف شهر کاشان ) به اندازه ی کافی تحقیق نمود و برای شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های جغرافیایی اقدام کرد؛ بنابراین یک برنامه تنها از یک سری دستورات و گام های مشخص تشکیل نشده است بلکه شامل ریزه کاری هایی است که به توسعه ی اصولی و دستیابی به هدف منجر خواهد شد. گروه سرآشپزان برتر در سال های متمادی و مستمر فعالیت خود در زمینه ی راه اندازی رستوران به میزان بیشماری از تجارب عملی دست یافته است که بدون شک رهنمود های ارزشمندی برای کسانی خواهد بود که قصد حضور و فعالیت در این حوزه ی کاری را دارند. اگر به دنبال یک برنامه ریزی حرفه ای هستید، پیشنهاد می کنیم که حتما با کارشناسان و مشاوران کسب و کار مجموعه ی ما گفتگو نمایید.

آیا منطقه ی جغرافیایی بر توسعه و رونق شغل رستوران داری تاثیر می گذارد؟

بدیهی است که پاسخ به این سوال مثبت است. مکان و محله و شهری که شما برای برپایی این شغل انتخاب می کنید، بسیار مهم است و بدون شک ویژگی های آن منطقه در ارتباط مستقیم با کسب و کارتان خواهد بود. یکی از مهم ترین مواردی که شما به عنوان یک فرد سرمایه گذار یا کارآفرین باید از آن مطلع باشید، دقیقا به همین مطلب مربوط می شود. حتی شما باید بتوانید از دیدگاه مخاطب نیز محل برپایی رستوران خود را بسنجید و حدس بزنید که تاثیر انتخاب شما در فراهم نمودن رفاه وی چگونه است؟ برای مثال فرض کنید که رستوران شما در یک خیابان پر رفت و آمد و محله ی بسیار شلوغ از شهر کاشان بنا شده است و معمولا مشتریان به علت کمبود جا و شلوغی، با معضل نبودن فضای مناسب برای پارک کردن ماشین مواجه هستند، خود این موضوع می تواند در دراز مدت یکی از عوامل مهم کاهش یافتن میزان مشتریانتان باشد. همچنین شما اگر قصد راه اندازی رستوران در کاشان را دارید، باید نسبت به جاذبه های شهری، ویژگی های تاریخی، توریستی و گردشگری، فرهنگی، مذهبی و …. مرتبط با این شهر آگاهی های لازم را کسب نموده و توجه داشته باشید که محبوبیت و شلوغی یک محله می تواند در کنار تاثیرات مثبت بر کسب و کارتان، تاثیرات منفی نیز داشته باشید و این خود شما هستید که قطعا به کمک مشاوران مجموعه ی سرآشپزان برتر می توانید تشخیص دهید که کدامین انتخاب به نفع بیزینس جدیدتان خواهد بود.

توان اقتصادی و مالی جمعیت ثابت مناطق مختلف کاشان و تاثیر آن بر پیشرفت مالی یک رستوران

این موضوع نیز از آن دسته موضوعاتی است که باید با دقت بررسی شده و مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که توان مالی مردم در کنار موقعیت شهری و جمعیت، سطح توقعات مردم منطقه ، حضور رقبا ، فرهنگ و ذائقه مردم و … بسیار مهم است. اگر رستوران شما در یک منطقه ی کاملا توریستی واقع شده باشد، می توانید خوش بین باشید که در تمام ماه های سال گردشگران بخش اعظم مشتریان شما را تشکیل خواهند داد اما در صورتی که قصد راه اندازی رستوران در مناطق شهری کاشان را دارید، حتما لازم است به این نکته توجه کنید که جمعیت ثابت یعنی ساکنان آن منطقه از لحاظ مالی و اقتصادی در چه سطحی هستند و کسب و کار شما در چه سطحی قرار دارد. طبیعتا هماهنگی و انطباق این دو مورد با یکدیگر، در خصوص مقوله ی جذب مشتری و به خصوص مشتریان ثابت و وفادار بسیار مهم خواهد بود.

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *