تجهیزات آشپزخانه رستوران

در مقالات تخصصی قبلی که تا کنون در وب سایت سرآشپزان برتر منتشر شده است، به وقفور به این موضوع مهم اشاره کرده ایم که راه اندازی رستوران جزییات، ریزه کاری ها و سختی های خودش را به همراه دارد و به هیچ وجه کار ساده ای نیست. از این رو به برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای نیاز خواهید داشت. یکی از مهمترین مراحل راه اندازی رستوران خرید تجهیزات مناسب برای بخش های مختلف آن می باشد و بدون شک وسایل و ابزارهای مناسب برای یک آشپزخانه صنعتی تفاوت های زیادی نسبت به تجهیزات یک آشپزخانه ی معمولی خواهد داشت و نیاز است در هنگام خرید آن ها به نکات و پارامتر های زیادی توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین وسیله را با مناسب ترین قیمت خریداری نمایید اما ضروری تر از تحقیق برای خرید تجهیزات رستوران دریافت مشاوره از کسانی است که در این زمینه دارای اطلاعات و تجربه ی کافی باشند تا بتوانید با استفاده از راهنمایی های آن ها، سرمایه ی مالی و زمانی خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت نمایید. سر آشپزان برتر در این مقاله سعی دارد که به صورت خلاصه و مفید مراحل خرید ابزارها و وسایل لازم برای آشپزخانه ی یک رستوران را به شما معرفی نماید تا در نهایت بتوانید راحت تر تجهیزات مورد نظرتان را تهیه کنید.

انتخاب تجهیزات آشپزخانه صنعتی بر اساس نوع و سبک رستوران

شما پس از انجام کارهای اولیه ی راه اندازی همانند تهیه ی مکان مناسب و دیزاین فضای کاری، نیاز است که این موضوع را بررسی نمایید که اارئه دهنده ی چه سبکی از غذاها خواهید بود؟ ایرانی، فرنگی، فست فود و …. و همچنین تعیین کنید که به صورت تقریبی چه میزان غذا به روزانه قرار است طبخ شود. پاسخ به سوالاتی از این قبیل به شما کمک زیادی در انتخاب تجهیزات آشپزخانه ی رستوران خواهد کرد. در صورتی که به این سوالات به درستی و با دقت پاسخ داده نشود و در تعیین میزان حجم و ظرفیت لازم برای آشپزخانه اشتباه صورت گیرد؛ یعنی شما به درک درستی از ماهیت و نیازمندی های کسب و کار خود نرسیده اید و مدیریت هزینه های جاری بسیار سخت خواهد و ممکن است برای جبران این هزینه ها و زمانی که از دست داده اید، متحمل شرایط سختی شوید؛ پس ابتدا بهتر است با صرف وقت و زمان کافی به سوالات مهم در خصوص خرید تجهیزات آشپزخانه رستوران پاسخ داده شود و سپس برای خریداری وسایل به بازار مراجعه نمایید. آگاهی از آن چه واقعا به آن نیاز خواهید داشت، مهم ترین کاری است که باید انجام دهید و برای کسب این آگاهی بد نیست که از خدمات مشاوره سر آشپزان برتر استفاده نمایید.

انتخاب بهترین برند و مارک تجهیزات آشپزخانه رستوران

در مرحله ی بعدی که پیش رو دارید، باید در مورد برند ها و کارخانه های تولید کننده این تجهیزات تحقیق و بررسی نمایید.کمپانی های زیادی در دنیا وجود دارند که محصولات صنعتی مناسب و کارآمدی را تولید می کنند اما برای اینکه کار تحقیق، بررسی و تحلیل شما آسان تر شود؛ پیشنهاد می کنیم که از طریق جستجو در اینترنت و همچین مراجعه به نمایندگی های این  برند ها اطلاعات کافی را به دست بیاورید، البته راهکار بهتری که شما می توانید جهت کسب اگاهی در خصوص برندهای معتبر تجهیزات آشپزخانه رستوران از آن استفاده کنید و در واقع با استفاده از آن از کیفیت تولیدان برند سازنده مطمئن شوید، این است که با صاحبان رستوران های مختلف گفتگو کنید و نظرشان را در مورد کیفیت و کارایی دستگاه های و تجهیزات مورد استفاده ی آن ها جویا شوید. البته که آن ها رقیب شما هستند، اما با بررسی گسترده می توانید به اطلاعاتی که در اثر تجربه ی ان ها فراهم شده است، دست یابید.

تجهیزات آشپزخانه رستوران و صنعتی

تجهیزات اشپزخانه صنعتی رستوران را از کجا بخرید؟

در مرحله ی بعد با توجه به اطلاعاتی که در این زمینه کسب کرده اید، می توانید برای خرید تجهیزات مورد نظرتان اقدام نمایید.

  • مراجعه به بازار و خرید از فروشگاه های معتبر ارائه دهنده ی این محصولات
  • مراجعه به اینترنت و شناسایی وب سایت تولید کنندگان این وسایل
  • خرید تجهیزات دست دوم ( که به طور معمول توصیه نمی شود مگر اینکه کاملا از صحت و سلامت عملکرد دستگاه و اعتبار فروشنده اطمینان داشته باشید و همچنین قیمت آن نسبت به نو، متناسب باشد )
  • مشاوره با کارشناسان گروه سر آشپزان برتر که می توانند شما را در این خصوص راهنمایی نمایند.

البته توجه داشته باشید که وسایلی که خریداری می کنید:

  • باید حتما با نوع کسب و کار شما هماهنگی داشته باشد؛ یعنی اگر صرفا در زمینه فست فود فعالیت دارید، احتیاج به وسایلی که در یک رستوران سنتی استفاده می شود، نخواهید داشت. داشته باشید.
  • با در نظر گرفتن حجم کار و میزان نیاز، ظرفیت مناسبی از دستگاه ها را انتخاب نمایید.
  • در زمان مراجعه به فروشگاه ها توجه داشته باشید که کالای خریداری شده از هر نظر دارای استاندارد های مربوطه باشید.
  • در خصوص گارانتی و خدمات پس از فروش از فروشنده سوال کنید تا در صورت بروز هر گونه نقص فنی در تجهیزات آشپزخانه رستوران به راحتی بتوانید مشکل را برطرف سازید.
5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *