قهوه - کافی شاپ

غذا ها و نوشیدنی هایی که در کافی شاپ ها سرو می شوند، اولین پارامتری هستند که می توانند افراد زیادی را به این فضا جذب کنند. تمامی مدیران موفق چنین مجموعه هایی همواره سعی می کنند با ایجاد نو آوری، اعمال تغییرات در نحوه ی تهیه ی خوراکی و یا جامع تر و متفاوت تر کردن منو، مشتریان زیاد تری را جذب کرده و در نهایت درآمد و سود بیشتری را کسب نمایند. یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی هایی که در تمامی کافی شاپ های سراسر جهان می توانید میل کنید، قهوه می باشد. این ماده ی غذایی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان ماده ی اولیه برای تهیه ی بسیاری از نوشیدنی های سرد و گرم دیگر، کیک ها و … نیز کاربرد دارد.

در این مقاله ی آموزشی از سایت مجموعه ی سرآشپزان برتر مجری تخصصی راه اندازی کافی شاپ می خواهیم شما را با برخی از انواع نوشیدنی های تهیه شده از قهوه آشنا کنیم. برخی از افراد که کمتر به کافی شاپ های مختلف می روند و اطلاعات زیادی در مورد انواع خوراکی های مختلف که در این مکان ها سرو می شود، ندارند؛ بدون شک در زمان مشاهده ی منو دچار سردرگمی خواهند شد. کسب اطلاعات کافی باعث می شود که بتوانند یک انتخاب خوشمزه داشته باشند و از لحظاتی که در این فضا سپری می کنند به اندازه ی کافی لذت ببرند. مهم ترین و پر طرفدارترین نوشیدنی هایی که از قهوه تهیه می شوند، عبارتند از:

قهوه

قهوه ی ترک

برای تهیه و آماده کردن این نوع نوشیدنی ابتدا باید قهوه را به نحوی آسیاب کرد که دانه ی آن به آردی بسیار نرم تبدیل شده و حالت پودری پیدا کند. به این روش این ماده خاصیت و کیفیت خودش را حفظ کرده و می توان قهوه ترک خوبی را تهیه کرد.

کاپوچینو

یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی هایی است که در کافی شاپ های سراسر جهان سرو می شود و همان طور که از اسمش پیداست اصالتی ایتالیایی دارد. نحوه ی تهیه کردن آن کمی پیچیدگی دارد که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد. برای تهیه ی آن ابتدا نیاز است که قهوه ی اسپرسو را آماده کرده، سپس نیاز است که مقدار مشخصی شیر داغ به آن اضافه شود و معمولا روی فنجان های کاپوچینو مقداری کف یا فوم شیر قرار می دهند و سپس می توان به آن شکر اضافه کرد و یا با استفاده از خامه تزیین نمود.

 قهوه فرانسه

نحوه ی آماده سازی این نوشیدنی مشابه تهیه ی قهوه ی ترک می باشد، با این تفاوت که دانه های قهوه در این حالت باید از نرمی کمتری برخوردار باشند و در واقع کمی دانه های ریز در پودری که آسیاب شده است، وجود داشته باشند. سپس نیاز است که آن را از داخل قیفی رد کرده و عصاره ایجاد شده جمع آوری و سپس سرو گردد.

قهوه آمریکانو

یکی دیگر از انواع محبوب ترین نوشیدنی های تهیه شده از قهوه که در کافی شاپ ارائه می شود، قهوه آمریکانو است که از اسپرسو تهیه می شود و به جای شیر، مقداری آب به آن اضافه می کنند.

این بار که به کافه ی محبوب خودتان رفتید، با توجه بیشتری به منو دقت کنید. قطعا نوشیدنی های زیادی را خواهید دید که از قهوه درست شده اند و می توانید ان ها را سفارش دهید و از طعم بی نظیرشان لذت ببرید.

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *