بهترین غذاهای فست فودی

تصمیم دارید سالم غذا بخورید و وزن کم کنید ، ولی تازه اول راهید و عجله دارید .نگران نباشید:چیزهای سالمی( یا حداقل سالمی) هم مثل فست فود هست. شما می توانید در بیشتر فست فودها غذایی با کمتراز 500 کالری سفارش بدهید ، مقدار متعادل چربی ، پروتئین فراوان ،فیبر.

در اینجا 10 تا از سالمترین غذاهای فست فود از بهترین فست فودهای زنجیرهای را آورده ایم( برای اینکه با یک نوشیدنی قندی کالری بیشتری نخورید حتما از نوشیدنی های بدون قند مثل آب، چای غیرشیرین ،قهوه، نوشابه رژیمی استفاده کنید).پس در این مقاله با گروه راه اندازی فست فود سرآپزان برتر همراه باشید.

غذای سالم فست فودی:ساندویچ مرغ سوخاری و فنجان میوه

خیلی از فست فودها ساندویچ مرغ ارائه می دهند. نکته این است که آن را بدون مایونز یا سس بخواهید و حتما در نان جو بخواهید.

یکی از سالمترین ساندویچ های  مرغ سوخاری را میتوانید در Carl Jr., Wendy و مک دونالد بخورید. ساندویچ های Carl’s Jr. با سس باربیکیو سرو می شود و ساندویچ های wendy  با سس خردل عسل . اگر هم مکدونالد میگیرید سس مایونز نگیرید.

تفکیک مواد مغذی: یک ساندویچ مرغ با سس خردل با یک فنجان میوه بزرگ ، 400کالری دارد . 3.5 گرم چربی 1 گرم چربی اشباع شده، 55 میلیگرم کلسترول، 1120 میلی گرم سدیم ، 65 گرم کربوهیدرات، 6 گرم فیبر ، 30گرم پروتئین دارد

بهترین غذاهای فست فودی

غذای سالم فست فودی شماره 2: سیب زمینی سرخ شده فلفلی

شاید شما در منوی رستوران چنین چیزی را نبینید،ولی می توانید سیب زمینی خام پخته شده با مقداری فلفل از آنها بخواهید. این یک غذای متعادل از پروتئین ، کربوهیدرات ، چربی  است ونیمی از نیاز روزانه به فیبررا تامین می کند 12 گرم فیبر دارد.

یک سیب زمینی خالص و پخته شده و کمی فلفل 460 کالری دارد ، 6 گرم چربی (12% کالری به خاطر چربی است) – 2.5 گرم  چربی  اشباع شده ،40  میلی گرم کلسترول ،  855 میلی گرم سدیم ، 80گرم کربوهیدرات، 12 گرم فیبر ،21 گرم پروتئین دارد.

غذای فست فودی سالم شماره 3: سینه ی مرغ کبابی با سیب زمینی پخته شده و ذرت

این ترکیبات پر از پروتئین (41 گرم) و مقدار متعادل کربوهیدرات(49 گرم) و 10گرم چربی است.

یک وعده غذایی شامل سینه مرغ کبابی وسیب زمینی و ذرت ، 430 کالری دارد

که 21% کالری به خاطرچربی ، 2گرم چربی اشباع شده ، 90میلی گرم کلسترول، 905میلی گرم سدیم ، 49 گرم کربوهیدرات ، 5 گرم فیبر ، 41 گرم پروتئین است.

غذای فست فودی سالم شماره 4: ناگت مرغ لقمه ای

بهترین صبحانه فست فودی چیست؟ باور کنید یا نه ، متقاضیانش کم است. این صبحانه کالری ، چربی،سدیم  پایینی دارد 284 کالری ، 11 گرم چربی، 4گرمچربی اشباع شده،790 میلی گرم سدیم و بعد از آن ساندویچ تخم مرغ و پنیر و کالباس مکدونالد به نام  egg McMuffin هست که نسبت به ساندویچ صبحانه های دیگرپروتئین و فیبر بیشتری دارد ( 2 گرم فیبر ، 18 گرم پروتئین).

غذای فست فود سالم شماره 5: ماهی و مرغ سرخ شده در سس سویا با برنج Chicken Teriyaki

این غذا اگر با برنج قهوه ای درست بشود به جای برنج سفید بهتر می شود، میزان سدیم قطعا بالاست 1461 میلی گرم.و میزان چربی اشباع شده ی کمتری دارد در حالی که سرشار از پروتئین است (25 گرم) وکمی فیبر ( 4گرم)

این غذا 585 کالری دارد ، که 9% کالری به خاطر 6 گرم چربی اش است و 2% کالری به خاطر 1 گرم چربی اشباع شده در آن استو 36 میلی گرمکلسترول ، 1461 میلی گرم سدیم و 106 گرم کربوهیدرات، 4 گرم فیبر و 25 گرم پروتئین دارد .

غذای فست فودی سالم شماره 6: Chargrilled Chicken Cool Wrap که متشکل از هویج و مرغ سرخ شده و کاهو و کلم بنفش خرد شده و پنیر چدار که با  نان لقمه شده

و فکر میکنم این زیباترین و خوشمزه ترین ، غذای نانی باشد که با مرغ درست میشود. اگر چه که به عنوان یک وعده غذایی باید دو تا سه تکه از آن را بردارید. هر کدام از لقمه ها شامل(9 گرم فیبر) ، 33 گرم پروتئین است .اگرچه میزان سدیم آن هم بالاست 1300 میلی گرم، اگر تزئینات دیگر به این غذا اضافه کنید ، میزان سدیم را افزایش می دهد. سس گوجه فرنگی کمترین میزان چربی را دارد (60 کالری،0پربی، 210 میلی گرم سدیم)و چاشنی با بالزامیک( 70کالری، 2 گرمچربی، 150میلی گرم سدیم) دارد.و اگر این غذا با سس خردل سرو بشود 470 کالری دارد ، 12گرم چربی(که 23% کالری به خاطر چربی است)، 4گرم چربی اشباع شده ، 0گرم چربی ترانس، 55 میلی گرم کلسترول، 1510 میلی گرم سدیم ، 64 گرم کربوهیدرات ، 10 گرم فیبر، 33 گرم پروتئین.

غذای فست فود شماره 7: : Southwest Salad and Fruit n Yogurt Parfait (McDonalds) سالاد میوه با ماست

سالاد با مرغ کبابی در بیشتر منوهای غذای فست فودی وجود دارد ، مرغ کباب پز میشود و سرخ نمی شود ، و تزئین آن هم روشن است.ولی منوی غذایی از آن بهتر سالاد میوه با ماست است که غنی از فیبر و پروتئین است و کمترین میزان چربی را در بین سالادها دارد .

یک گزینه بهتر هم این است که مخلفات منوی قبلی را به حالت سالاد در بیاوریم که آن هم کلسترول و چربی کمی دارد وبا کمی سوپ اگر خرده بشود حتما سیرتان می کند).اگر چیز دیگری روی آن نریزید سالاد Tendergrill Chicken Garden Salad متشکل از سیر، برگ رزماری، روغن زیتون،نمک، سینه مرغ،گوجه فرنگی، پیاز بنفش کم کالری ترین سالاد است.

سالاد با مرغ کبابی بدون هیچ چیز اضافه ای و سالاد میوه 480 کالری دارند ، 11گرم چربی (21% کالری از چربی می آید) ، 4 گرم چربی اشباع شده ، 75 میلی گرم کلسترول، 1045 میلی گرم سدیم ، 61 گرمکربوهیدرات ،7 گرم فیبر ، 34 گرم پروتئین دارد.

غذای سالم فست فودی شماره 8: Veggie Burger and Garden Salad (Burger King)برگر و سالاد سبزیجات است.

همبرگرهای سبزیجاتی در فست فودها به خوبی فراگیر شد ، این همبرگر سبزیجاتی را بدون سس مایونز سفارش بدهید و ورقه ی پنیر روی آن به دلخواه شماست. این به طرز عجیبی باید ساندویچ خوشمزه ای باشد ، که به جای گوشت با سویا درست می شود، از 7 گرم فیبر ، 22گرم پروتئین (اگر پنیر بگذارید 25 گرم پروتئین). با یک سالاد فصل یک غذای کامل و خوب است.

غذای سالم فست فودی شماره 9: Veggie Delite Sandwich and Tomato Orzo Soup (Subway) سلاندویچ سبزیجات متشکل از کاهو، گوجه فرنگی، فلفل سبز، خیار و پیاز و نان تازه پخته شده

یک پیشنهاد سبزیجاتی خوب دیگر ، مخصوصا اگر بخواهید میزان مصرف سدیم را کنترل کنید ، ساندویچ سبزیجات است،که 5 گرم فیبر ، 410میلی گرم سدیم دارد . با یک کاسه سوپ سبزیجات همراهش کنید تا یک وعده غذایی کامل بشود، این ساندویچ 6 اینچی  با سوپ کلا 360کالری دارد، 3.5 گرم چربی( 9% کالری به خاطر چربی است)، 1 گرم چربی اشباع شده ، 5 میلی گرم کلسترول، 820میلی گرم سدیم، 69 گرم کربوهیدرات، 7 گرم فیبر، 14 گرم پروتئین دارد.

غذای فست فودی سالم شماره 10: Chicken Fresco Burrito Supreme and Pintos ‘n’ Cheese (Taco Bell)

آیا برای تامین انرژی وسطهای روز به فیبر و پروتئین احتیاج دارید؟این غذا 8 گرم فیبر و 18 گرم پروتئین داردکه 21% کالری از چربی می آید . میزان سدیم آن بالاست ، 1410 میلی گرم . اگر دنبال یک گزینه سبزیجاتی هستید ، Taco Bell’s Fresco Bean Burrito هم همین مواد مغذی را دارد ، و با برنج فوق العاده می شود.

این بوریتو مرغ 520 کالری دارد.

و در آخر اینکه شما عزیزان می توانید جهت راه اندازی فست فود و رستوران بصورت کاملا حرفه ای از صفر تا 100 با گروه تخصصی سرآشپزان برتر تماس حاصل فرمایید.ارائه خدمات به شما عزیزان افتخار ماست

منبع: http://www.webmd.com/diet/features/10-best-fast-food-meals#1

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *